Okur Emlak
Son Gezdiğiniz İlanları Görüntülemek İçin Tıklayınız..Son Gezilenler Favori İlanlarınızı Görüntülemek İçin Tıklayınız..Favorilerim İlan Karşılaştırma Listesini Görüntülemek Tıklayınız..Karşılaştır Kayıtlı Aramalarım Listesini Görüntülemek Tıklayınız..Aramalarım
Menü
İzmir Ata yı andı
Görseller
Atatürk, aramızdan ayrılışının 76. yıldönümünde İzmir Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yapılan törene, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Galip Mendi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, milletvekilleri, siyasi partilerin il başkanları ve yönetimleri, askeri erkan, STK temsilcileri, dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Törende İzmir Valiliği, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Barosu, siyasi partiler, STK’lar, oda ve dernekler adına Atatürk anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Atatürk’ün ölüm saati olan saat 09.05’te sirenler çalarken İzmir 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bayraklar göndere çekildi ve ardından yarıya indirildi.

“İLELEBET YAŞATACAĞIZ”
İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İzmir Valisi Mustafa Toprak, Anıt Şeref Defteri’ni imzaladı. Toprak, şöyle konuştu: “Kurtuluş Savaşımızın önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu aziz Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yıldönümünde bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anmak üzere huzurundayız. Büyük bir zaferle sonuçlandırdığın Kurtuluş Savaşı ile Türk milleti ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunu ve tarih sahnesinde ilelebet payidar kalacağını bütün dünyaya bir kez daha gösterdi. İleri görüşlülüğünün bir tezahürü olan fikirleri ve eserleri ile modern dünyanın sunduğu tüm imkanlardan azami derecede yararlanmamızı sağladı. Bu sayede eğitimden sağlığa, sanayileşmeden alt yapıya siyasetten ekonomiye her alanda gerçekleştirilen büyük atılımlarla medeniyet yarışının tüm hızıyla devam ettiği günümüz dünyasında etkin bir üyesi olarak kararlılıkla ilerliyoruz. Bağımsızlığımızdan ve kültürümüzden taviz vermeden emanet bıraktığın Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkararak ilelebet yaşatacağız. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ilke ve inkılapları ile mücadele azmi bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.”

Kaynak : Milliyet
1435 kişi tarafından görüntülenmiştir.

BİLGİ BANKASI

110

SIKÇA SORULAN SORULAR

0

BANA ÖZEL

NE ARAMIŞTINIZ?

SOSYAL MEDYA'DA BİZİ TAKİP EDİN


facebook twitter google plus rss