Okur Emlak
Son Gezdiğiniz İlanları Görüntülemek İçin Tıklayınız..Son Gezilenler Favori İlanlarınızı Görüntülemek İçin Tıklayınız..Favorilerim İlan Karşılaştırma Listesini Görüntülemek Tıklayınız..Karşılaştır Kayıtlı Aramalarım Listesini Görüntülemek Tıklayınız..Aramalarım
Menü
Alsancakta Tekel binaları rezidans oluyor
Görseller
Çankaya’daki Gürel Tower Residence’in Sahibi Gürel Ailesi’nin 2009’da satın aldığı Tekel binalarına rezidans onayı çıktı.

Kahramanlar’da 7 bin 699 metrekare alanda yapılacak proje için yeni imar planı 17 Şubat’a kadar askıya çıkarıldı.
Çankaya’da Gürel Towers’i yapan Gürel Ailesi’nin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan satın aldığı Tekel binalarının 1/5 bin ölçekli nazım imar planı değiştirildi. Toplam 7 bin 699 metrekare büyüklüğündeki arsanın İzmir 5. İdare Mahkemesi kararı doğrultusunda değiştirilen imar planları İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde askıya çıkarıldı. Planlar 17 Şubat’a kadar askıda kalacak.

KIYASIYA İHALEDEN ALDILAR
Tekel'in Alsancak'taki 7 bin 699 metrekare büyüklüğüne sahip olan tütün bakım işletmelerinin bulunduğu atölyeler için ihale 2009 yılında gerçekleşti.
İhaleye Erdoğan Özgörkey, Halil Yüzer, Abdülkadir Gültekin ve Gürel Ailesi ile Karabacak Ailesi’nin oluşturduğu konsorsiyum girdi. Yazılı ve sözlü turlar sonucunda ihaleyi 14 milyon 750 bin TL ile en yüksek teklifi veren Gürel ve Karabacak ailelerinin oluşturduğu İzmir Ortak Girişim Grubu kazandı. İhale sonrası Sunel Tütün Murahhas Üyesi Noyan Gürel, "Güzel bir proje hazırlayıp Alsancak'a yakışır yatırım yapacağız. Bu proje aynı zamanda Alsancak'ın otopark sorununu da çözecek" diye açıklama yaptı. Ancak aradan geçen sürede arsa sahipleri ile belediye arasında imar sorunu çözülemedi. Karabacak ailesi de bir süre sonra ortaklıktan çekildi.

Kaynak: DOĞAN/EGEDESONSÖZ
1528 kişi tarafından görüntülenmiştir.

BİLGİ BANKASI

110

SIKÇA SORULAN SORULAR

0

BANA ÖZEL

NE ARAMIŞTINIZ?

SOSYAL MEDYA'DA BİZİ TAKİP EDİN


facebook twitter google plus rss