Okur Emlak
Son Gezdiğiniz İlanları Görüntülemek İçin Tıklayınız..Son Gezilenler Favori İlanlarınızı Görüntülemek İçin Tıklayınız..Favorilerim İlan Karşılaştırma Listesini Görüntülemek Tıklayınız..Karşılaştır Kayıtlı Aramalarım Listesini Görüntülemek Tıklayınız..Aramalarım
Menü
Alsancak stadı 45 güne hazır olur
Görseller
İzmir'de geçtiğimiz sezondan bu yana devam eden stat sorunu kulüpleri ve futbolseverleri canından bezdirirken, Fransa'da yaşayan İzmirli işadamı Faik Afyonlu, yıkım aşamasında olan ve henüz yeniden inşa ihalesi bile yapılmayan Alsancak Stadı'nı 45 günde maç oynanır hale getirebileceğini açıkladı. Yıkımı bir ay içinde tamamlanacak emektar tesiste çim zeminin hazır olduğunu hatırlatan Afyonlu, "Dünya standartında 15, 20, 25 bin kişilik portatif tribünleri bir buçuk ay içinde monte edip, ilk yarının ortalarından itibaren Alsancak Stadı'nda lig maçı oynanmasını sağlayabilirim" şeklinde konuştu.
Sahibi olduğu firmanın Fransa'nın pek çok kentinde festivallere, spor müsabakalarına, toplumsal etkinliklere portatif tribünler inşa ettiğini belirten Faik Afyonlu şu bilgiyi verdi:
"Statik hesaplamaları ve zemin etütleri son derece dikkatli yapılan, yüksek kaliteli ve dayanıklı malzemeden imal edilen bu tribünleri kapısından turnikesine kadar her şeyiyle hazır teslim ediyor, sözleşme süresi bittiğinde de toplayıp götürüyoruz. Limanın stada yakın olması nakliyeyi kolaylaştırır. Malzemeler geçici kabulle geleceği için gümürük sorunu da olmaz. Bu sezonu kurtarmak için ideal bir yöntem" dedi.
Soruna fırsatçı bir anlayışla yaklaşmadığını, doğduğu büyüdüğü kente yardımcı olma dışında bir amaç taşımadığını sözlerine ekleyen Faik Afyonlu, "Fransa'da da olsam, sorunu çok yakından takip ediyor ve koca kentte maç oynanacak bir stat bulunmamasına bir İzmirli olarak çok üzülüyorum. Türkiye'nin üçüncü büyük kentinin böyle bir sorun yaşamasını kabul etmek mümkün değil. Türkiye Futbol Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İzmir kulüplerinin yöneticileriyle oturup konuşuruz. Olayın mali boyutunu bakanlığın katkısının yanı sıra, hasılattan pay alma yoluyla da çözebiliriz" ifadesini kullandı.

Kaynak: Yeni Asır
1182 kişi tarafından görüntülenmiştir.

BİLGİ BANKASI

110

SIKÇA SORULAN SORULAR

0

BANA ÖZEL

NE ARAMIŞTINIZ?

SOSYAL MEDYA'DA BİZİ TAKİP EDİN


facebook twitter google plus rss