Okur Emlak
Son Gezdiğiniz İlanları Görüntülemek İçin Tıklayınız..Son Gezilenler Favori İlanlarınızı Görüntülemek İçin Tıklayınız..Favorilerim İlan Karşılaştırma Listesini Görüntülemek Tıklayınız..Karşılaştır Kayıtlı Aramalarım Listesini Görüntülemek Tıklayınız..Aramalarım
Menü
Alsancak Devlet Hastanesi Yenilendi
Görseller
İZMİR'deki Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi yaklaşık beş aydır poliklinik ve klinik katlarında yapılan yenilenme çalışmalarıyla yeni yüzüne kavuştu.

Poliklinik ve klinik katlarında yapılan yeniliklerle zeminler anti statik, anti bakteriyel PVC ile kaplanırken tüm koridorlar, hasta ve poliklinik odaları boyanarak yıpranmış durumda olan tüm oda kapıları standartlara uygun boyutlarda yeni kapılarla değiştirildi. Hastane yönetimi tarafından duvarların soğuk havasından çıkarak daha sıcak bir ortam sağlaması amacıyla renklendirilmesine karar verildi. Koridorlar doğa manzaralı duvar kâğıtlarıyla kaplanırken; duvarlar çoğunluğunu hastane çalışanlarının çektiği resimlerden oluşan tablolarla süslendi.

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Yöneticisi/Başhekimi Op. Dr. Birol Durukan "Yapılan araştırmalar sonucunda, sağlık tesislerindeki uygun mimari tasarımın, endişeyi ve umutsuzluğu yatıştırdığı, korkuları azalttığı, stresle başa çıkma konusunda yardımcı olduğu ve iyileşme sürecini hızlandırdığı belirlenmiştir. Doğal manzara ve seslerin kullanımının ağrı kontrolünde etkin bir yöntem olduğu, endişeyi azalttığı, cerrahi müdahale sırasında rahatlama sağladığı, kan basıncını ve kalp atış hızını olumlu yönde etkilediği tespit edilmiştir.

Yaptığımız düzenlemelerin, Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu'nun, gerek fiziksel özellikleriyle iyileşme sürecine katkıda bulunabilen, gerekse toplumu sağlıklı zamanlarında da kendilerine yönlendirebilme becerisiyle donatılmış olan, iyileştiren hastaneler oluşturma konusundaki hedefleriyle birebir örtüştüğünü gördük. Bu uygulamaları yaparken kendimizden de birşeyler katmak istedik. Çalışanlardan duvarlara asılmak üzere kendi çektikleri fotoğrafları getirmelerini istedik. Bu fotoğraflardan uygun olanları seçerek tablo şekline getirdik.

Fotoğrafların altına çeken personellerimizin isimlerini yazdık. Çalışanlarımız zamanının çoğunu hastanede geçiriyor. Duvarlarda kendi fotoğraflarını görmek hem motivasyonlarını arttırıp çalışma ortamlarını benimsemelerini ve kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayacak, hem de hastanede onlardan birer anı kalmış olacak. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.


Kaynak: İZMİR, (DHA)
777 kişi tarafından görüntülenmiştir.

BİLGİ BANKASI

110

SIKÇA SORULAN SORULAR

0

BANA ÖZEL

NE ARAMIŞTINIZ?

SOSYAL MEDYA'DA BİZİ TAKİP EDİN


facebook twitter google plus rss